About This Project

Na prvom takmičenju učenika specijalizovanih matematičkih odeljenja „Integral kup“ u Valjevu, organizovanog 3. Decembra u Valjevu,  u čast tridesetogodišnjice rada sekcije za nadarene učenike „Integral“ iz Valjeva  učestvovala  je i ekipa Matematičke škole „Gauss“ iz Subotice.  Našu ekipu sačinjavali su:

1. Igor Engi VII razred
  2. Miljan Mrkić VIII razred
  3. Ilija Gvozdenović VIII razred
  4. Natalija Pavlović I r. srednje škole
  5. Minja Vuković II r. srednje škole
  6. Teodor Sakal Francišković II r. Srednje škole

Vođa ekipe bila je Mila Matović, student matematike na PMF u Novom Sadu bivši učenik škole „Gauss“.

Rukovodilac tima je prof. Ljubica Kiselički.

Naša ekipa osvojila je peto mesto  iza Matematičke gimnazije Beograd, Gimnazije Niš, Valjevske gimnazije i Kragujevačke gimnazije.   Najbolje rezultate postigli su Engi Igor – srebrna medalja i Mrkić Miljan- bronzana medalja.

Zahvaljujemo se Gradskoj upravi  grada Subotice, kao i OŠ „Ivan Milutinović“ na pomoći oko organizacije putovanja u Valjevo.

Date

20 November